Раніше, для монтажу гіпсокартону використовували як дерев'яний, так і металевий профіль, але зараз перевагу надають металевому, в силу багатьох його переваг. З металопрофілю шляхом його кріплення до стелі та стін виготовляються несучий каркас під гіпсокартон, який в подальшому є фундаментом всієї майбутньої гіпсокартонної конструкції.

Металевий профіль під гіпсокартон поділяють на наступні типи:

- профіль направляючий - монтується по периметру приміщення і служить направляючим елементом для встановлення стельового або стієчного профілів;

- профіль стельовий - призначений для встановлення гіпсокартону на стелю;

- профіль стієчний - використовується для монтажу металоконструкцій на стінах.Направляючі профілю для гіпсокартону встановлюються на несучі перекриття за допомогою дюбелів і саморізів. Стельові профілі і стоєчні - за допомогою допоміжних підвісів, з'єднувачів і кронштейнів. Всі металеві елементи конструкції кріпляться між собою саморізами «метал-метал».

Щоб надати металевого каркасу достатню міцність і жорсткість, потрібно дотримуватися деяких правил монтажу:

- при кріпленні профілю за допомогою дюбель-цвяхів на існуюче перекриття, відстань між кріпильними елементами не повинна перевищувати одного метра, при цьому на один профіль має припадати не менше 3 дюбелів; - при встановленні профілів на підвіси, відстань між останніми повинна бути не більше 1,5 метра, при цьому на один профіль має припадати не менше 3 підвісів.

Сезонні перепади температури і вологості можуть викликати деформації металу, внаслідок чого всі стики «метал-метал» починають поскрипувати. Для того щоб цього уникнути, всі подібні з'єднання при монтажі каркасу слід ущільнювати спеціальною стрічкою або герметиком, щоб уникнути прямого контакту металевих поверхонь. Там, де профіль під гіпсокартон прилягає до цегляної або бетонної поверхні існуючого перекриття, також слід проводити ущільнення за допомогою стрічки.

Нагадуємо, що в асортименті фірми КНАУФ представлено широке розмаїття профілів для гіпсокартону, більш детальна інформація - на офіційному сайті