Не секрет, що отримати рівні стіни з тієї ж цегли і навіть з газоблоку — практично неможливо. На них все одно будуть “впадини” та “випуклості” від розчину та інші нерівності. Раніше ці недоліки доводилось виправляти, шляхом доволі трудомісткої роботи — вирівнювання розчином всієї поверхні стіни.

Сьогодні практично під час кожного ремонту для вирівнювання стелі і стін (а також з методю їх утеплення) застосовують листи гіпсокартону. Така технологія “сухого будівництва” має багато переваг, і головна з них — простота та швидкість проведення робіт. Прикріпивши лист гіпсокартону до стіни чи стелі, Ви одразу отримуєте гладеньку поверхню, і зашпаклювати потрібно тільки стики між листами гіпсокартону.

Якщо стіни готувались під кафельну плитку чи оклеювання щільними шпалерами (наприклад, вініловими), то шпаклювання можна взагалі не робити, а відразу перейти до нанесення оздоблювальних матеріалів.

Якщо ж встановлення гіпсокартону передувало нанесенню скло-шпалер чи тонкого фарбування, то потрібно зробити фінішне шпаклювання. Це дуже відповідальний етап оздоблювальних робіт, і тут важливо використовувати якісні шпаклівки.

Всі види шпаклювальних сумішей можна розділити на стартові, фінішні та універсальні. Фінішні шпаклівки виготовляються на основі полімерних матеріалів, з їх допомогою можна отримати ідеально рівні та гладенькі поверхні. Але навіть така шпаклівка (якщо поверхня готується під фарбування) потребує ретельної зачистки за допомогою наждачного паперу і штукатурного гладила. Якщо поверхню залишити як є, і не зачистити перед фарбуванням, то на у променях стельового світильника за рахунок гри світла й тіні, проявляться усі дефекти.

І тільки коли поверхні стін і стелі повністю защичені, можна розпочинати їх грунтування та фарбування. Грунтовку також треба обирати ретельно, адже цей будівельний матеріал може суттєво вплинути на кінцевий результат фарбування. Грунтування та фарбування можна здійснити за допомогою пульверізатора, або ж звичайного малярного валика.